Zwrot prowizji Alior Bank – zwrot prowizji bankowej Alior Bank

Każdy, kto spłacił przed terminem kredyt w Alior Bank, może ubiegać się o zwrot części kosztów kredytu. Prawo zezwala bowiem nie tylko na wcześniejszą spłatę kredytu konsumpcyjnego, ale również na odzyskanie części kosztów, które doliczane są do rat. Spłacając wcześniej kredyt, przysługuje prawo do zwrotu prowizji Alior Bank, a także marży, ubezpieczenia kredytu i innych dodatkowych kosztów kredytowania.

Komu należy się zwrot prowizji Alior Bank?

Zwrot prowizji Alior Bank możliwy jest, gdy:

  • została podpisana umowa o kredyt konsumpcyjny (w tym konsolidacyjny) z Alior Bank
  • umowa kredytowa została podpisana po 18 grudnia 2011 roku
  • bank pobrał prowizję
  • kredytobiorca spłacił zobowiązanie przed terminem

Warto podkreślić, że kredytem konsolidacyjnym jest każdy kredyt, udzielony przez bank (a także parabank i SKOK) osobie prywatnej w kwocie nie wyższej niż 255 550 złotych. Kredyt taki nie może być przeznaczony na cele zawodowe, gospodarcze ani rolnicze.

Wartość zwrotu prowizji Alior Banku oraz innych kosztów kredytu obliczana jest proporcjonalnie – kredytobiorca nie powinien ponosić dodatkowych opłat za okres, w jakim umowa kredytowa dzięki wcześniejszej spłacie kredytu już nie obowiązywała.

Dowiedz się, jak uzyskać zwrot prowizji Alior Bank!

Pamiętaj, że zwrotu prowizji nie uzyskasz automatycznie po wcześniejszej spłacie zadłużenia. Aby odzyskać należną kwotę, należy wypełnić wniosek – bank ma 30 dni (w szczególnych przypadkach 60 dni) na odpowiedź. Mimo jednoznacznych opinii Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK oraz orzeczenia TSUE, banki niechętnie oddają pieniądze, które należą się kredytobiorcom, regulującym całość zadłużenia przed terminem. Jedynym rozwiązaniem sytuacji, w której bank odmawia uregulowania płatności, jest zgłoszenie sprawy do Rzecznika Finansowego lub wejście na drogę sądową.

Jeśli spłaciłeś kredyt przed terminem, zgłoś się do nas. Nieodpłatnie przyjrzymy się Twojej umowie kredytowej. Jeśli spełniasz warunki wymagane przez polskie prawo, uzyskamy w Twoim imieniu zwrot prowizji Alior Bank – sprawnie i bez wychodzenia z domu otrzymasz należną kwotę na wskazany rachunek lub odbierzesz gotówkę w naszej placówce.