SMS Kredyt – zwrot prowizji, marży i innych dodatkowych opłat

Wziąłeś pożyczkę w SMS Kredyt i udało Ci się ją spłacić przed terminem? Najprawdopodobniej należy Ci się zwrot nadpłaconych kosztów chwilówki! Taki zwrot należy się klientom banków i parabanków, którzy spłacając kredyt konsumencki lub pożyczkę przed czasem, uiścili raty w wysokości naliczonej przy podpisywaniu umowy. Dowiedz się, czy należy Ci się zwrot prowizji!

Pożyczka SMS Kredyt – zwrot prowizji a formalności

Aby klientowi należał się zwrot prowizji SMS Kredyt i innych opłat, muszą zostać spełnione następujące warunki:

  • umowa musiała zostać podpisana po 18 grudnia 2011 roku
  • klient musiał spłacić pożyczkę przed terminem, wyznaczonym w umowie
  • SMS Kredyt musiał pobrać pierwotnie wyliczoną kwotę prowizji

W myśl przepisów każdy, kto wziął kredyt konsumencki, ma prawo spłacić go wcześniej, a część odsetkowa powinna być wyliczona ponownie, na podstawie faktycznego okresu kredytowania. Pamiętajmy, że kredytem konsumenckim jest każdy kredyt, który został udzielony osobie prywatnej na cele inne niż działalność gospodarcza, zawodowa i rolnicza, o ile kwota nie przekracza 255 550 zł. W tym kontekście pożyczki z SMS Kredyt i innych instytucji finansowych, również traktuje się jak kredyt konsumencki – klient może spłacić taką pożyczkę wcześniej i ubiegać się o zwrot nadpłaconej prowizji.

 

SMS Kredyt a zwrot prowizji – jak uzyskać zwrot nadpłaconych opłat?

Klient, aby uzyskać zwrot prowizji i marży, musi złożyć wniosek do SMS Kredyt. Na jego podstawie instytucja finansowa powinna oddać należną klientowi kwotę. Niestety nie zawsze tak się dzieje – w przypadku odmowy, klientowi pozostaje droga sądowa. Jeśli chcesz uniknąć długich i uciążliwych formalności, by odzyskać swoje pieniądze, zgłoś się do nas poprzez formularz kontaktowy lub odwiedź jedną z naszych placówek. Zapraszamy!